Зараз вишивка сприймається тільки як декоративний елемент, але для наших предків вона мала велике значення. Вони могли буквально “читати” вишивку як книги, тому що кожен символ в орнаменті має своє значення.
Це не просто кола, ромби, гілки і спіралі, ці фігури створювались десятки століть тому як унікальні символи. У часи, коли наші предки володіли магічним зв’язком зі світом Природи: рослин, тварин, небесних світил. Символами Сонця, Землі, Всесвіту, Роду вони малювали свою долю, відтворюючи їх на полотні, виписуючи таємничі древні знаки як заклинання, як обереги, як коди свого роду. Саме тому вони прикрашали свої вироби найпростішими орнаментами.
Зараз є можливість зашифрувати слова, назви міст та власне ім’я у схему українського орнаменту, який нагадує QR-код. Кожна літера – це вишитий символ, кожен символ – це потужний оберіг. Абетку та її тлумачення видав у своїй книзі Володимир Підгірняк, дослідник української писанки та вишивки. Шляхом аналізу народної творчості прикарпатського краю, він виявив певні закономірності в орнаментах, які наштовхнули його на виявлення в них закодованої інформації.
Ми знайшли два сервіси за допомогою яких Ви зможете закодувати в унікальний орнамент практично любе слово:
Текстова вишивка – дуже простий і зрозумілий сервіс, не переобтяжений зайвим функціоналом, який має можливість відразу завантажити результат вашої роботи в декількох варіантах.
Можете спробувати прямо у цьому вікні:
Онлайн конструктор орнаментів – конструктор орнаментів з широким і зрозумілим функціоналом, досить простим для вивчення з масою додаткових функцій.
І для прикладу: ось так виглядають звичні поширені імена українців, які закодували в українській вишивці: